25-26 лютого відбувся престур представників ЗМІ Вінниці та Вінницької області до Києва. Програмою заходу були передбачені зустрічі з представниками виконавчої влади, воркшоп з журналістської майстерності, участь у панельному обговоренні. Так, програма перебування медійників Вінниччини в Києві розпочалася з відвідування Національного банку України та оглядової екскурсії у «Музеї грошей». Журналісти дізналися про грошовий обіг на українських землях з давніх часів до сьогоднішніх днів. Крім того, група зустрілася з Лесею Войтицькою, начальником Управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департаменту комунікацій НБУ та дізналися про комунікаційні та освітні проєкти НБУ.
Після цього учасники престуру взяли участь у панельному обговоренні під назвою “Електронне врядування: досвід українських та естонських громад” за участі українських та естонських спікерів. Наступним заходом у рамках програми став воркшоп під назвою “Як журналістські стандарти допомагають залишатися цікавим для своєї аудиторії” від Отара Довженко, медіаексперта, керівника відділу моніторингу і аналітики ГО “Детектор медіа”.
Під час зустрічі з Христиною Петрик, речницею Національної служби здоров’я України присутні обговорили медичну реформу в Україні, зокрема Програму медичних гарантій. Так, спікерка розповіла, що напередодні набрала чинності постанова Кабміну, якою встановлюється порядок реалізації Програми медгарантій з 1 квітня 2021. Пані Христина, зазначила, що програму медгарантій 2021 деталізовано, а пакети удосконалено з урахуванням потреб українців. Зокрема, серед них є 3 нові пакети медпослуг: лікування та супровід пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах; психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами; вакцинація від гострої респіраторної хвороби COVID-19. У свою чергу, журналісти мали можливість задати питання, які їх турбують.
Мстислав Банік, керівник проєкту Дія, відповів на запитання журналістів щодо планів Мінцифри зі співпраці з регіонами та акцентував на тому, що одна з ключових цілей міністерства — 95% населення матимуть доступ до високошвидкісного інтернету по всій території України й Вінницька область не виняток. За його словами, для досягнення своїх цілей – побудови цифрової країни, Мінцифра має на меті за три роки перевести 100% державних послуг в онлайн. Крім того, Мстислав Банік розповів учасникам престуру про сервіси, які будуть доступні в Дії у найближчий час та відповів на всі питання які цікавили аудиторію.
Олександр Данилюк, керівник експертної групи з питань надання екстреної медичної допомоги Директорату медичних послуг Міністерства охорони здоров’я України розповів учасникам про трансформацію екстреної медичної допомоги України. Так, зокрема, він розказав про зміни в роботі швидкої з початку епідемії COVID-19, проблеми, з якими зіткнулася система екстреної медичної допомоги, про плани оновлення автопарку швидкої допомоги і не тільки.
Остання зустріч з Борисом Донським, лікарем-імунологом, старшим науковим співробітником Лабораторії імунології Інституту педіатрії, акушерства та гінекології ім. О.Лук’янової, була присвячена темі вакцинації від COVID-19, стійкості імунітету, який виникає у тих, хто перехворів, прогнозам завершення епідемії й іншим питанням.
Захід відбувся у рамках спільного проекту Українського кризового медіа-центру та Естонського центру східного партнерства «Побудова демократичної стійкості в Україні шляхом зміцнення місцевих та регіональних ЗМІ», який фінансує Фонд Emerging Donors Challenge та Міністерство закордонних справ Естонії за рахунок коштів з розвитку співпраці