Кримська епархія ПЦУ вкотре звернулась до української влади

Митрополит Кримський та Сімферопольський Климент та Уповноважений Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун звернулись до української влади з приводу невиконання рішень держави України щодо питань захисту прав релігійної громади та невиконання Постанов Верховної Ради України та Кабінету міністрів України.

У період з 2014 по 2023 рік на території окупованого Криму і міста Севастополь ПЦУ функціонувала в українській юрисдикції, але кремлівський режим взяв курс на її фактичне знищення. У вірян відбирали храми, релігійним парафіянам погрожували, а після захвату Кафедрального собору у Симферополі Кримської єпархії ПЦУ була вимушена оголосити про призупинення діяльності в Криму. Про це нагадав Андрій Щекун.

«Одночасно перед українською державою було ініційовано багато питань щодо захисту прав вірян. З однієї сторони вона йшла на зустріч, готуючи певні рішення. В результаті такої співпраці вдалось прийняти Постанову Верховної Ради щодо захисту Кафедрального собору у Симферополі і релігійної громади в Криму, а також ідентичної Постанови Кабінету міністрів України. Однак, в частині передачі майна церковній громаді Кримської єпархії для того, щоюб вона могла захищатися в правовому полі, Постанова досі не виконана», – заявив Уповноважений Кримської єпархії ПЦУ.

Крім цього піднімалось питання щодо необхідності надання храму і приміщення для життєдіяльності Кримської єпархії ПЦУ у Києві, оскільки саме там знаходиться більшість вірян, які виїхали з Криму.

«Нам пообіцяли, що це буде виконано, але, нажаль, сьогодні ніхто цим питанням не займається», – констатував Андрій Щекун.

У зв’язку з цим Митрополит Кримський та Сімферопольський Климент запитав, коли в Україні українською владою почне виконуватись Конституція держави України, яка гарантує рівні права і свободи всім громадяням незалежно від їх віросповідання?

«Чому після того, як українська громада Криму вимушено покинула територію півострова, ми мусимо доводити на всіх рівнях право на своє існування на материковій Україні? Чому Православна Церков України, яка не була перереєстрована за російським законодавством і до 2023 року зберігала свою культурну і національну українську ідентичність, виборюючи право на молитву в Криму, тепер вимушена виборювати право молитись на материковій частині країни?», – додав він.