Основне про реформи за 23 лютого 2016 року

23 лютого  загальна кількість згадок реформ в топ-ЗМІ склала 197 повідомлень. Згадки реформ нейтрально-позитивного характеру склали 85% від загальної кількості. Частка негативу у порівнянні з минулою добою збільшилася вдвічі і склала 15%. В ТОПі серед реформ за кількістю згадок в нейтрально-позитивному полі –загальна концепція реформування, оновлення влади та антикорупційна реформа. Найбільшу кількість негативних згадок отримала загальна концепція реформування.

 

Ø  Загальна концепція реформування . Міністр  закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що українська влада повинна об’єднатися, щоб зняти стурбованість західних країн з питання продовження реформ в країні. Штайнмаєр наголосив, що Україні потрібні політична стабілізація і продовження реформ. Також  Штайнмаєр зазначив, що українському парламенту варто прийняти ті закони, які уряд підготовував для проведення реформ.Міністр закордонних справ і міжнародного розвитку Франції Жан-Марк Еро зазначив, що для проведення необхідних реформ в Україні потрібні ефективні уряд і парламент. Президент України Петро Порошенко зазначив, що Угода про асоціацію з ЄС стала дорожньою картою реформ в Україні. Мер  Києва Віталій Кличко заявив, що високопоставлені американські політики стурбовані політичною ситуацією в Україні і заявляють про необхідність швидких реформ.Політолог Тарас Загородній заявив, що розшифровка засідання РНБО від 28 лютого 2014 року було оприлюднено, щоб виправдати відсутність реформ. Згідно з данимисоціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна лише 20% українців позитивно сприймають розвиток ситуації в державі, а 71,5% переконані, що ніяких реформ в Україні немає.

 

Ø  Оновлення влади та антикорупційна реформа. Кабінет Міністрів України 24 лютого, має намір висунути 3 кандидатури до конкурсної комісії по призначеннюкерівництва Державного бюро розслідувань. Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр зазначив, що Україні потрібна політика, яка не буде погоджуватися, не терпітиме корупцію.Громадська організація Transparency International закликала українські органи влади до повного розслідування корупційних злочинів колишнього Президента України Віктора Януковича, а також до здійснення правосуддя по відношенню до нього. Експерт громадської організації “Центр протидії корупції” Сергій Гула заявив, що незважаючи на певний прогрес в питанні боротьби з корупцією, Україна залишається найбільш корумпованою країною в Європі. А голова правління УГС Олександр Павліченко заявив, що реальних результатів боротьби з корупцією в Україні не спостерігається.

 

Ø  Реформа управління державною власністю. Було повідомлено, що Фонд державного майна України 30 червня 2016 року планує почати конкурс з приватизації 99,6% акцій Одеського припортового заводу. Також було повідомлено, що Міністерство аграрної політики і продовольства готове передати державні підприємства на користь Фонду державного майна. Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, посилаючись на вимоги Європейської комісії, пропонує позбавити прем’єр-міністра права давати доручення міністрам і главі Фонду держмайна з питань управління держвласністю. Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що державні банки готові підтримати індустріальні проекти українських державних компаній щодо виходу на нові зовнішні ринки збуту.

 

Ø  Реформа правоохоронної системи. В Харкові відбулася церемонія запуску груп швидкого реагування патрульної поліції.

 

Ø  Програма енергонезалежності та реформа енергетики. Міністерство енергетики та вугільної промисловості пропонує вивести ПАТ “Укргазвидобування” з управління НАК “Нафтогаз України” через побоювання втратити цей актив у разі програшу ВАТ “Газпром” у Стокгольмському арбітражі.

 

Ø  Реформа освіти. Заступник міністра освіти і науки Олег Дерев’янко написав заяву про звільнення з займаної посади в зв’язку з повільними косметичними реформами в освіті та державі в цілому.