Комунікація в умовах війни стане темою спеціального Форуму

Через війну комунікація руйнується. Ми втрачаємо зв’язки, взаєморозуміння, злагодженість. Волонтерський Проєкт “Як ти, брате?” працює над тим, щоб все це відновляти. Одним з кроків на цьому шляху стане проведення Форуму “Комунікація під час війни”. Організатори заходу сподіваються на те, що їм вдасться започаткувати процес формування ROC – суспільного стандарту з комунікації, який містить ключові правила та принципи, яких варто дотримуватися під час тривалої повномасштабної війни та після та збереження єдності і сприяння відновлення людей та спільнот.

Під час пресконференції, присвяченій Форуму “Комунікація під час війни”, засновник волонтерського проєкту “Як ти, брате?” Антон Семенов розповів, як виникла ідея організувати цей захід.

«Нашому проекту вже понад два роки і ми побачили, що робимо недостатньо і що треба більше. Але щоб зробити більше, треба діяти разом щоб ще більше людей брало участь в процесі. Щоби діяти злагоджено, потрібні стандарти, орієнтири, на які всі зможуть незалежно одне від одного орієнтуватися. І тому ініціювали проведення Форуму, на якому плануємо обговорити нагальні проблеми в комунікації, з якими зіткнулися наше суспільство через повномасштабну війну», – сказав він.

Зі слів Антона Семенова, комунікація, орієнтована на відновлення, має бути спрямованою на відновлення довіри, згуртованості, забезпечення відкритого відвертого діалогу та підтримки емоційного стану учасників.

«Також дуже важливо, щоб відбувалася рефлексія на отриманий складний досвід. Щоб ми проговорювали те, що з нами відбувається як з людьми, як спільнотами, як з державою. Цей стандарт має містити принципи. Передбачається, що на основі цих принципів та засобів окремі люди та організації зможуть самі створювати певні шаблони комунікації і використовувати їх в своїх особистих спеціальних цілях, комунікаціях, взаємодіях», – зазначив засновник волонтерського проєкту “Як ти, брате?”.

Очікуваннями від Форуму “Комунікація під час війни” поділились деякі його учасники. Директор БФ «МХП-Громаді» Олександр Пахолюк звернув увагу на те, що комунікація потрібна як із стейкхолдерами, так і з партнерами.

«В нас в програмі «МХП поруч» вже 20 людей, які займаються комунікацію з ветеранами, захисниками, їх родинами, членами сімей, і ми розуміємо, що цього мало. Комунікація – це один з найважливіших факторів, який має працювати для нас, тому що тільки через комунікацію ми дізнаємося про ті потреби, які виникають у тих чи інших людей і відповідно можемо їх комунікувати до наших партнерів», – пояснив Олександр Пахолюк.

Експертка зі стратегічних комунікацій Любов Цибульська заявила, що проблеми у комунікації виникають не лише у людей чи окремих спільнот. Уряд теж повинен підвищити її якість.

«На рівні держави важливо в однаковому фокусі тримати зовнішню і внутрішню аудиторію, – наголосила вона. – В нашому випадку зовнішня надзвичайно важлива, тому що це наша підтримка. Без зовнішніх партнерів нам буде дуже важко воювати. Від них ми отримуємо зброю. А внутрішня аудиторія – це про нашу єдність, про нашу згуртованість, про розуміння загрози, і ось тут, мені здається, зараз саме внутрішня аудиторія має вийти на передній план для держави».